Шведський виробник вантажівок презентував свій новий вантажний автомобіль з автономним управлінням Einride Pod, який планує вивести на дороги в 2021 році.

Einride Pod не має лобового скла і звичайних елементів управління. За керування новинки відповідають автономні програми. Відповідно, модель – «безпілотник».

Щоб показати, як вантажівка виглядає в реальності, компанія недавно показала дослідний зразок на випробувальному треку Top Gear. Там автономне авто досягло топової швидкості у 80 км / г. Ця позначка є граничною швидкістю для більшості вантажних автомобілів у світі. Прототип також завершив коло на автодромі Goodwood Motor Circuit за вихідні.

Einride Pod
Einride Pod

Акумуляторна батарея Einride Pod забезпечує йому дальність дії на 128-177 км шляху.

Шведський виробник вантажівок заявляє, що буде продавати Pod з чотирма різними рівнями автономії.

Перший рівень буде призначений виключно для їзди по приватним дорогам і може використовуватися, наприклад, на корпоративному об’єкті.

Другий рівень може обслуговувати закриті об’єкти і короткі поїздки на дорогах загального користування. Варіанти першого і другого рівня будуть доступні в наступному році і будуть мати максимальну швидкість 29 км / г.

Рівні 3 і 4 Pod дозволять транспортному засобу рухатися по путівцях і тихих основних дорогах, в той час як модель 4 рівня також буде повністю автономним на шосе та інших основних дорогах. Модель рівня 3 матиме максимальну швидкість в 45 км / год, а модель рівня 4 буде обмежена 80 км / год. Ці варіанти надійдуть у продаж в 2022 році.

Einride не продаватиме Pod безпосередньо клієнтам. Замість цього покупці виберуть план підписки, який починається з 18 000 доларів на місяць для моделі рівня 1 і 22 500 доларів для моделі рівня 4.