Перший в світі літаючий автомобіль PAL-V Liberty отримав дозвіл на експлуатацію по загальнодоступних дорогах. Тепер він може легально їздити європейськими вулицями.

Компанія Liberty пройшла суворі європейські вступні випробування і тепер може їздити по дорогах з офіційним номерним знаком. Це знаменує собою завершення суворої і великої програми драйв-тестів, проведених на випробувальних треках з лютого 2020 року.

Після проходження швидкісних треків, випробувань гальм і викидів вихлопних газів, а також тестувань на рівень шуму, PAL-V Liberty готовий до руху по дорогах загального користування.

PAL-V Liberty
PAL-V Liberty

Цей прорив означає, що літаючий автомобіль – ще один крок до отримання сертифіката на право польотів.

З 2015 року конструкція PAL-V Liberty проходить авіаційну сертифікацію в Європейському агентстві з авіаційної безпеки (EASA), остаточне доопрацювання очікується в 2022 році. Liberty отримує вигоду з досвіду сертифікації, накопиченого в попередній програмі льотних випробувань з PAL-V.

Перш ніж можуть бути проведені останні 150 годин льотних випробувань, необхідно заповнити більше 1200 звітів про випробування. Після цього компанія зможе почати поставки клієнтам. Однак в найближчі місяці Liberty буде проходити випробування на витривалість на дорогах загального користування по всій Європі.

PAL-V Liberty

PAL-V заявляє, що кількість бронювань зростає «понад очікування», незважаючи на початкову ціну в 399 000 доларів або 11 350 000 гривень за базову версію Liberty Sport Edition. Близько 80 відсотків замовників є новачками в авіації, і тому деякі з них вже почали підготовку для отримання ліцензії на управління автожиром в Академії PAL-V FlyDrive.