Правоохоронці тепер зможуть контролювати стан доріг за допомогою сучасних автолабораторій.

Стан дорожньої інфраструктури є ледь не найважливішим фактором безпеки руху та зменшення кількості ДТП. Тому перевірка якості дорожнього покриття, наявності та стану знаків, та інших важливих параметрів, є обов’язковою процедурою.

Саме для контролю та оцінки українських доріг автопарк патрульної служби днями поповнився 30 новенькими автомобілями-лабораторіями, обладнаними за останнім словом техніки. Вони будуть перевіряти наступні дорожні параметри:

  • рівність проїжджої частини дороги;
  • наявність нахилів проїжджої частини;
  • коефіцієнт зчеплення з дорожнім покриттям;
  • ступінь світловідбивання розмітки;
  • ступінь освітленості проїжджої частини та дорожніх знаків.

BMW 745Le xDrive на службі поліції

Окрім перевірки відповідності доріг державним нормам, нові мобільні лабораторії будуть працювати й на місцях ДТП. Зафіксовані ж дефекти дорожньої інфраструктури будуть фіксуватися у відповідних актах для подальшої передачі особам, відповідальним за утримання цієї частини дороги у належному стані.

За недотримання дорожніх норм та стандартів, або ж несвоєчасну заборону руху на небезпечних ділянках проїжджої частини, винуватцям загрожує адміністративна відповідальність за статтею 140 КУпАП.

Пересувні лабораторії, що були закуплені з метою реалізації Державної програми підвищення безпеки дорожнього руху, одразу ж після проходження адмін процедур та реєстрації будуть розподілені по усім областям України.