Таке право базуватиметься на одному із пунктів запропонованого у Верховній Раді законопроекту №2695.

Проект Закону «Про Національну поліцію», у якому стаття 35 доповнена ще одним пунктомпричиною зупинки, ще не схвалена Парламентом. Проте її вже підготували до розгляду та розмістили на офіційній інтернет-сторінці владного органу.

В останній редакції Закону стаття 35 передбачала конкретні та вагомі причини для зупинки транспортного засобу. Тобто, фактично, поліція не мала повноважень зупиняти авто, якщо водій не порушив правила дорожнього руху.

Та у липні минулого року відповідний законопроект було доповнено пунктом про зупинку транспорту під приводом проведення профілактичних заходів. Така зупинка мала здійснюватися з метою перевірки водія спецпристроями на предмет наркотичного чи алкогольного сп’яніння.

Згодом представники Парламенту повідомили про виключення даного пункту із проекту закону №2695. Але розміщений на сайті ВРУ та підготовлений до розгляду документ все ж містить той самий сумнозвісний пункт 11 про «безпричинну» зупинку.

Комітет Верховної Ради із правоохоронної діяльності наполегливо рекомендує депутатам прийняти саме таку редакцію закону. Тож найімовірніше поліція все ж отримає право на зупинку автомобіля у рамках профілактичних заходів, але вони будуть проводитися лише в певні години та дні.

Зазвичай це буде період часу з 22:00 до 8:00, а також у вихідні та святкові дні. При цьому правоохоронці зможуть під час такої зупинки перевіряти стан водія і його документи.