За даними Адміністрації енергетичної інформації США, США є найбільшим виробником нафти у світі. Саудівська Аравія – друга, але нафтодолари високо фінансують її економіку. Ось чому є така смачна іронія того факту, що Lucid обговорював би можливість мати завод у Саудівській Аравії: один з найбільших виробників нафти хоче диверсифікувати свій бізнес, виробляючи та продаючи електромобілі.

Bloomberg повідомив, що переговори про угоду ведуться між Lucid і суверенним фондом Саудівської Аравії, який називається Public Fund (PIF). Він уже є відповідним акціонером Lucid, і в планах було б заснувати цей новий завод у Джидді, місті з важливим портом до Червоного моря.

Це зробило б новий завод фантастичною експортною платформою для продуктів Lucid. Окрім Air, позашляховик Gravity також може вироблятися, наприклад, на новому заводі в Європі та Азії.

Іншим кандидатом на завод є Неом, нове місто, яке будує Саудівська Аравія – також поблизу Червоного моря .

Джерела Bloomberg заявили, що дискусії просунулися, але плани можуть дещо змінитися. Незалежно від того, де б знаходився такий завод, очевидно, що Lucid міг би використовувати інший завод, щоб вийти на інші ринки, крім американського.

Приклад Тесли з Giga Shanghai показує, що бажано мати кілька виробничих потужностей, якщо ви можете собі це дозволити.

PIF здійснив свої інвестиції в Lucid в 2018 році за умови, що компанія розробить “завод в Саудівській Аравії”.

За іронією долі, Суверенний фонд багатств також мав інвестиції і в Tesla, але він продав усі свої частки в компанії у 2020 році.