Багато з вас зустрічалися з такою проблемою коли починає свистіти ремінь генератора. При цьому, найчастіше досить натиснути на газ, свист спочатку посилюється, а потім різко зникає.

Знаєте чому це відбувається?

Ремінь при пробуксовці починає перегріватися і в підсумку підгорає, в якийсь момент він починає прилипати до шківів і тому перестає пробуксовувати.

Як ви напевно вже здогадалися, через це сильно збільшується його зношення.

Можливо, ваш ремінь просто розтягнувся. Підтягнули і забули про свист. Це добре, якщо так. Однак, буває так, що ремінь натягнутий нормально і все одно свист присутній.

Або навіть поставили новий ремінь. а він все одно свистить. Як бути в такій ситуації?

На сервісі, вам швидше за все скажуть, що потрібно міняти шківи, ​​але як показує практика, можна цього уникнути. І продовжити термін їх служби.

Якщо свистить новий ремінь, дуже часто допомагає – банально перевернути ремінь. Тобто, знімаєте ремінь і ставите на місце, перевернувши його (як би змінили напрямок руху, не вивернули навиворіт звичайно!)

Тепер до інших порад, щоб навіть ремінь не довелося знімати.

Можна нанести на ремінь тальк. Припустимо купили дитячу присипку або є в балончики з вмістом тальку. Нанесли на ремінь і забули про його свист.

Так само, можна взяти каніфоль, перетерти її в порошок і нанести на ремінь. Навіть якщо шківи вже зношені, каніфоль допомагає і усуває свист ременя. Дуже надійний спосіб.

Ще, можна взяти металеву щітку, середньої жорсткості і розчесати ремінь. Прямо по зубцях.

Таким чином, забереться глянець, ремінь почне краще чіплятися і свист зникне. Теж перевірений робочий спосіб. Самому паску не шкодить. Головне не перестарайтеся.

Ну і щоб ви знали, якщо свистить ремінь і ви продовжуєте так їздити, то будьте готові, що він порветься в будь-який момент.

Добре, якщо помпа у вас не зав’язана на ремені генератора. Тоді у вас не буде йти заряд, але поки АКБ заряджений ви зможете проїхати ще кілька десятків кілометрів. При цьому потрібно відключити всі прилади, щоб не витрачати заряд АКБ.

А якщо помпа пов’язана з цим ременем, то їхати не можна. Оскільки у вас припиниться циркуляція охолоджуючої рідини, автомобіль почне закипати за лічені хвилини і навіть включення пічки вам нічим не допоможе.