Офіс президента Володимира Зеленського поділився інформацією стосовно свого автопарку. Виявилося, що там користуються автомобілями Держуправління справами.

Чиновники повідомили, що як такого власного автопарку вони не мають. А транспорт, яким користуються, належить до «Автобази Державного управління справами».

У свою чергу згадана автобаза уповноважена надавати транспортні послуги безпосередньо президенту України та його Офісу, Державному управлінню справами та ще кільком іншим державним службам та органам. Окрім того, автопарк активно використовується для обслуговування різноманітних заходів державної ваги, та надання транспортних послуг делегаціям з інших країн.

У Офісі президента також зазначили, що забезпечення транспортом усіх служб та підрозділів апарату президента, чиновників та, в додаток до цього, обслуговування великої кількості заходів, вимагає залучення щонайменше 20 автівок протягом однієї доби. А у більшості випадків число авто для забезпечення оптимальної роботи усіх підрозділів апарату доходить і до 30 одиниць.

Проте сама державна організація, якій фактично належить автопарк, «Автобаза Державного управління справами”, ще не придбала жодного автомобіля з початку президентського терміну Володимира Зеленського, тобто з 20 травня минулого року.

кортеж2

До того ж виявилося, що кілька державних міністерств на даний момент не мають жодного службового авто для свого користування. В тому числі, інформацію такого характеру надали міністерства охорони навколишнього середовища та природних ресурсів, молоді й спорту, культури й інформ-політики та ще кілька інших. Схожі скарги раніше поступали й від міністерства економічного розвитку, торгівлі й сільського господарства, а також від міністерства цифрової трансформації.

В той самий час на обслуговування Кабінету міністрів надається близько 120 транспортних засобів. Що ж до інших державних органів: у Верховного суду у використанні 46 автомобілів, на обслуговування Конституційного суду надається 32 транспортних засоби, на службі у Верховної Ради України аж 187 автомобілів, а Офіс Генпрокурора має в експлуатації 73 авто.

А от державна Служба безпеки взагалі відмовилася повідомляти про розміри свого автопарку, прирівнявши таку інформацію до внутрішніх закритих даних.