Можливо українським водіям знову доведеться виконувати вже забуту щорічну процедуру.

Мінінфраструктури зробило черговий крок до повернення скасованого ще у 2011 році правила щорічного технічного огляду автомобіля. Днями на офіційному сайті владної структури було оприлюднено відповідний законопроект, що знову впровадить це правило до життя автомобілістів України. Таким чином державна влада вдовольнить одну з вимог Угоди про асоціацію із ЄС.

Повернення практики контролю за станом транспортних засобів також суттєво вплине на безпеку дорожнього руху на теренах нашої держави. У пояснювальній записці проекту закону йдеться про зниження кількості летальних випадків внаслідок ДТП аж на 30% всього за 4 роки після втілення у життя нових приписів. Позатим, очікується підвищення рівня дисциплінованості населення та більш добросовісне дотримання громадянами правил дорожнього руху, скорочення кількості аварійних випадків на дорозі, зниження обсягу шкідливих викидів у зовнішнє середовище тощо.

Наразі пропонується регулярно проводити техогляд комерційного й приватного транспорту, запровадити використання тахографів та обмежувачів швидкості перевізниками, а також створити усі умови для того, щоб професійні водії могли покращувати свої профнавички і вміння.

техогляд

У новому законопроекті вказано, що легковики (до 9 пасажирів) будуть зобов’язані пройти техогляд через чотири роки з моменту реєстрації, а потім – будуть проходити цю процедуру щорічно. Якщо ж ідеться про машину таксі, то щорічний техогляд буде необхідним починаючи із дня видачі перших номерних знаків. Якщо технічну перевірку не буде пройдено вчасно, водій отримає штраф на суму 1700 грн.

У найближчі 30 діб усі юридичні й фізичні особи, об’єднання та організації, можуть запропонувати свої правки до оприлюдненого проекту закону.