Виявилося, що шлях до покупки нового автомобіля у більшості клієнтів автосалонів починається саме з пошуку в інтернеті.

За даними поточного року близько 83% клієнтів, що придбали авто, дізналися про нову модель саме у мережі інтернет. Інформацію потенційні покупці зазвичай черпають на сторінках офіційних дилерів, новинних сайтах, оглядах на платформі YouTube.

Доволі рідко можна зустріти в автосалоні людину, яка перед відвідинами не ознайомилася із характеристиками бажаної моделі у інтернеті. Хоча огляд машини наживо все ще є важливою умовою для покупки серед наших співгромадян.

Аналіз даних Google у регіонах Східної Європи показав, що чверть покупців нових транспортних засобів довіряють своєму попередньому досвіду та обирають модель того ж виробника. У свою чергу 7% відсотків обирають автомобіль бренду, який був у них до придбання теперішнього авто. 27% – вирішують змінити виробника. А для 47% це взагалі перший автомобіль.

Цікавим фактом є те, що наші співвітчизники шукають у мережі зазвичай нові автівки, тоді як за статистикою купують частіше транспорт з вторинного ринку. Щодо найпопулярніших брендів, то тут перші сходинки на авторинку України займають французький бренд Renault, лідер японського авторинку Toyota та незмінно популярні на наших теренах Skoda й Nissan.

Dacia Logan
Dacia Logan

Зазвичай розрив між пошуком та покупкою автомобіля у середньостатистичного українського клієнта становить від 1 до 3 місяців. Причому 40% клієнтів телефонують у салон чи записуються на тест-драйв вже вивчивши попередньо пропозиції вторинного авторинку.

В середньому від зацікавленості новою моделлю до звернення в салон проходить близько 48 днів. В цей час клієнт вивчає характеристики, знайомиться з пропозиціями різних салонів щодо кредитування, і вже тоді приймає рішення.

Skoda Octavia A8
Skoda Octavia A8

Найбільше ж зацікавлення щодо придбання в кредит викликають в українців Kia Sportage, модель Logan від Renault, Skoda Octavia та ще кілька бюджетних автівок.

З цього можна зробити висновок, що скоріш за все такі клієнти можуть собі дозволити покупку авто з пробігом, проте все ж таки схиляються до придбання нового транспортного засобу у кредит.