Чергова хвиля здорожчання пального. Ціна автопального в Україні може суттєво збільшитися у зв’язку із завершенням локдауну. На думку економіста та провідного експерта у паливній галузі Олександра Хмелевського, ціна газу на світовому ринку торік зросла майже удвічі. Саме це і стало приводом до подорожчання пального в Україні.

З початку ж 2021 року бензин підскочив у ціні на 15%, дизель на 17%, а автогаз аж на 26%. Приводом до такого цінового буму стало збільшення ціни нафти, що після різкого падіння у березні минулого року, стрімко пішла вгору. Світовий паливний ринок суттєво впливає на українські ціни пального, адже 84% ДП та близько 50% бензину наша держава імпортує.

Експерт також зазначив, що весняного зростання цін навряд вдасться уникнути, а становити воно буде близько 15%. Пов’язано це із зростанням попиту на пальне через сезонні сільгоспроботи та послаблення карантину. Адже обіцяне завершення карантину у травні спонукає багатьох людей більше користуватися особистим та громадським транспортом.

Заправка автомобіля

Черговий стрибок вартості бензину А-95 можна було помітити 19 березня, коли за один день до цінників додали 44 копійки. А 25 березня пальне здорожчало ще на 1 копійку. Та із початку квітня ріст цін все ж таки зупинився.