Стартап з виробництва безпілотних машин Pony.ai уклав вигідну для себе угоду з FAW Group. При цьому на початку року на 400 мільйонів доларів бренд підтримав японський автогігант Toyota.

Як повідомляє Bloomberg, це перша інвестиція китайської державної автомобільної компанії в автономну технологічну фірму. Після створення в 2016 році у Pony.ai вже є такі інвестори, як Sequoia Capital China та IDG Capital.

В рамках останньої угоди про фінансування технологія, розроблена Pony.ai, буде використана в архітектурі, яка буде основою для електрокарів китайського виробника FAW під маркою Red Flag (Hongqi). Нова технологія вперше буде використовуватися на вантажівках. Розмір інвестицій не розголошується.

Pony.ai можна назвати безпосереднім суперником GM Cruise LLC і Waymo LLC Alphabet Inc. компанія займається розробкою та експлуатацією автопарків як в Китаї, так і в США. Компанія з кінця 2018 року тестує автономні таксі в Пекіні та США. Вони також провели випробування роботів-таксі в Ірвіні і Фремонті (штат Каліфорнія), де знаходиться їх головний центр.

Pony.ai
Pony.ai

Після згаданих раніше інвестицій Toyota в розмірі 400 мільйонів доларів оцінка Pony.ai зросла до трохи більше 3 мільярдів доларів.

Компанія стверджує, що вони є першою компанією, яка запустила операцію по виклику роботів в Китаї, пропонуючи безпілотні поїздки на автомобілях для представників громадськості.