Стартап Scienex (м. Вороніж) успішно випробував систему управління майбутнього літаючого автомобіля, який отримав назву Flyter. Новинку можуть презентувати вже в 2021 році.

Scienex розраховує вийти на ринок перевезень, причому багатофункціональна платформа Flyter дозволяє експлуатувати аеромобіль як в якості таксі, так і для доставки вантажів.

На думку Тринова, у вільний продаж літаючі машини надійдуть ще дуже нескоро, але використовувати їх в форматі аеротаксі почнуть вже в цьому десятилітті, правда, в країнах менш консервативних, ніж Росія.

Flyter має оригінальну аеродинамічну форму, а його конструкція на кілька порядків краще за всіх відомих на ринку прототипів, запевняє глава Scienex. «На перший погляд навіть не буде зрозуміло, за рахунок чого він літає, – додав керівник стартапу. – При цьому він безпечніше, компактніше і майже ідеально підходить для міського середовища». Інших подробиць він не призводить, як і зображення майбутнього аеромобіля.

Всі процеси розробки, включаючи випробування аеромобіля і недавні тести системи управління, відбуваються в Воронежі. За словами Тирнова, поки стартап існує на його власні кошти, проте він розраховує знайти інвесторів і залучити 35 мільйонів рублів, щоб розробити повнорозмірний прототип Flyter. Очікується, що він буде готовий до літа 2021 року.

Станом на осінь 2020 року Росія не спромоглась виготовити власний автомобільний продукт, який зміг би гідно конкурувати з будь-яким світовим виробником. Про який “літаючий автомобіль” може йти мова? Хоча, стартап… його мета зібрати кошти…