Найбільше крадіжок транспортних засобів у США. Україна ж, на щастя, сильно відстає за цим показником.

Згідно з актуальними даними ООН, перше місце за кількістю крадіжок авто займають Сполучені Штати – 727 тис. одиниць за рік. Це й не дивно, зважаючи на об’єми автопарку Америки.

Другу сходинку антитопу посіла Бразилія. Тут таких злочинів майже втричі менше – 251 тис., але там викрадають здебільшого не авто, а мототранспорт. Наступними небезпечними для автовласників країнами стали Франція, Італія і Мексика. У першій десятці знайшлися й Великобританія, Росія, Канада та Австралія. Наша ж Батьківщина опинилася аж у четвертій десятці, показавши статистику всього у 4 тис. викрадень машин за рік.

Якщо ж поглянути на проблему з точки зору кількості автокрадіжок на 100 тис. жителів тої чи іншої країни, тут уже вимальовується трохи інша картина. Лідерами в такому топі стали Бермудські Острови й Нова Зеландія (1 крадіжка на 100 осіб населення). А США за цим критерієм аж на 10-му місці.

країни лідери за викраденням авто
Країни лідери за викраденням авто

Шляхи збуту авто з Північної Америки зазвичай ведуть до Америки Південної, а також Африки й Середньої Азії. Європейські крадені машини за даними Інтерполу прямують до Східної Європи, Близького Сходу та Африки.

Варто також зазначити, що введення кримінальної відповідальності за автокрадіжки, зокрема у США, Канаді, та Україні, значно покращили статистику таких злочинів в останні роки.

Однак і досі можна знайти доволі багато крадених транспортних засобів на тих же автомобільних аукціонах США.