Введення регулярної процедури технічної перевірки авто планується вже на 2022 рік.

Відповідно до заяви Міністра інфраструктури України Владислава Криклія, початок ери техогляду покладуть переобладнані автівки, вперше ввезені на територію України. Почати з таких машин, на думку міністра, буде найоптимальнішим варіантом, адже вони все одно проходять сертифікацію після перетину українського кордону.

Політик вважає, що вводити обов’язковий технічний контроль потрібно поступово, щоб не спричинити негативної реакції населення та уникнути бюрократії, яка панувала у цій сфері до відміни процедури техогляду в 2011 році.

Введення технічного огляду є одним із пунктів вимог, що вказані в імплементаційних документах з євроінтеграції. Адже застарілі та технічно несправні автомобілі є основним фактором, що впливає на екологічну ситуацію України. А ЄС дуже відповідально ставиться до питання екології.

техогляд

Проведення обов’язкового техогляду планують впровадити вже у 2022 році відповідно до Директиви 2014/45/ЄС. А проходження технічного контролю комерційним транспортом та автобусами Кабмін пропонує здійснювати з допомогою міток радіочастотної ідентифікації.