Запорізький автозавод (ЗАЗ) вже більше року випускає російські моделі Lada, а незабаром асортимент повинен розширитися ще більше. На Україні почнуть випускати два нових авто з росії, вірніше, це моделі з лінійки корейської компанії KIA, що сходять з конвеєра заводу виробника, що базується в місті на Неві.

Україна, як відомо, приєдналася до санкцій Заходу щодо РФ, заборонивши ввезення багатьох товарів та іншого. Однак це поки не торкнулося машинокомплектів, якими свого часу і скористався ЗАЗ.

Оскільки автомобілі російського складання продавати на внутрішньому ринку не можна, то підприємство отримує від мокшанських виробників готові машинокомплекти, збирає їх на своїх потужностях і випускає в продаж.

Фінансування ворожої економіки не припиняється.

До недавнього часу за цією схемою ЗАЗ випускав чотири моделі Lada – Vesta, Largus, Granta і Xray, а також крос-купе Arkana від Renault. Незабаром на підприємстві в Запоріжжі точно таким самим способом, як і у випадку з продукцією «АвтоВАЗу», почнуть випускати популярний седан KIA Rio і побудований на тій же платформі хетчбек Rio X.

KIA Rio X
KIA Rio X

В Україну, ймовірно, будуть поставляти машинокомплекти, випущені на пітерському заводі Kia Motors. Потім на українському підприємстві будуть здійснювати збірку і випускати авто вже зі своїми VIN-номерами на внутрішній ринок.