За прострочені та несплачені штрафи порушникам ПДР блокують банківські картки.

Як виявилося з оплатою штрафів за порушення правил дорожнього руху не все так просто. Водії, отримавши так званий «лист щастя», часто стикаються із труднощами оплати такого штрафу. Відтак, при некоректній сплаті або незначній помилці у реквізитах, автомобіліст може знаходитися у боржниках, навіть не підозрюючи цього.

До того ж, такі ситуації нерідко призводять до блокування рахунків штрафника. А зі збільшенням числа камер автофіксації, проблемних випадків також побільшало. То як же не втрапити у халепу й не опинитися у «чорному списку» боржників?

Сплачено штраф чи ні

Часто навіть після сплати штрафу, порушник все ще залишається у списку боржників. Це трапляється зазвичай після самостійної оплати та невірно введених реквізитів. Кошти не потрапляють за призначенням, платіж прострочується і ДВС змушена відкрити провадження на такого водія.

Згідно з даними платіжного сервісу “Штрафи UA”, такі помилки трапляються у близько 2 тис. користувачів щомісяця. Блокування банківських карток та додаткові штрафні санкції за несплату у такому випадку – звичайна справа.

гривня

Якщо ви опинилися у боржниках

На даний момент лише 6% боржників погасили борг та пеню за прострочку оплати штрафу. А все через те, що за допомогою платіжного сервісу неможливо оплатити додаткові рахунки та закрити провадження. Адже у режимі онлайн ви не зможете навіть дізнатися суму збору ГІС та інших додаткових витрат. Для цього доведеться особисто звернутися до виконавчої служби.

Відтак, отримавши у додатку для сплати штрафів інформацію про відкриття провадження, вам потрібно відвідати відділення ДВС за пропискою та владнати усе на місці. Після чого повідомити інспектора про погашення боргу. Дистанційно таку процедуру провести неможливо, що дуже незручно в умовах карантину.

Шляхи розв’язання проблеми

Врятувати ситуацію могло б оцифрування процесу отримання даних для оплати усіх додаткових нарахувань та закриття провадження. Такий сервіс повинен отримати дозвіл від Міністерства юстиції на доступ до бази даних Виконавчої служби. Зокрема потрібна інформація про вид порушення, суму до сплати та реквізити.

Таке нововведення є технічно можливим та повністю легальним. Та поки у Мін’юсті обіцяють подумати над створенням такого сервісу, радимо вам не прострочувати штрафи та бути уважнішими із реквізитами.