Владислав Криклій розповів про те, що до 2022 року потрібно буде повернути в Україну обов’язковий техогляд для автомобілів.

Але планують відновити не тільки обов’язковий технічний огляд транспортних засобів, а також дозволити патрульним поліцейським проводити власну експертизу машин (техогляд). Про це пише Ligazakon.

Ще в 2017 році було встановлено 5-річний термін впровадження техогляду.

Адже технічний стан автомобіля це важливе питання не тільки безпеки, але й екології. Нещодавно вже повернули обов’язковий техогляд для комерційного транспорту. Зараз ці послуги надають приватні фірми, а держава перевіряє і контролює процес. Крім того, введення обов’язкової фотофіксації процесу знижує ризик вирішити щось за допомогою хабара. Планують, крім фотофіксації ввести і відеофіксацію, як це роблять в Європі.

Кому потрібно проходити обов’язковий технічний огляд?

Владислав Криклій пояснив, що в першу чергу техогляд буде введений, як обов’язковий, для вживаних легкових автомобілів, які будуть ввозитися з-за кордону. Але протягом кількох найближчих років буде введено обов’язковий технічний огляд для всіх транспортних засобів в Україні. Контроль за цим процесом буде здійснювати спеціальна регулююча організація, перевірку ж залишать приватним фірмам.

Техогляд в Україні

Які штрафи можуть бути?

Можливі штрафи за несвоєчасне проходження техогляду будуть розраховувати виходячи з тих, що діють зараз.

Адже, наприклад, таксі та комерційні автомобілі проходять техогляд щорічно, починаючи з моменту першої реєстрації. І штрафи за несвоєчасний техогляд пропонується збільшити з 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це значить, що вони можуть вирости з 340 гривень до 1700 гривень.