Стало відомо, у яку суму тепер обійдеться кермування напідпитку.

Днями Верховною Радою України було схвалено проект закону №2695, що пропонує введення більш жорстких санкцій за «п’яне водіння». За новими правилами порушник, якого застали за кермом авто у нетверезому стані, муситиме сплатити 17 тис. грн штрафу (раніше ця сума становила 10,2 тис. грн) та ще цілий рік не зможе сісти за кермо.

За повторний проступок сума штрафу відповідно збільшиться удвічі – 34 тис. грн. Права цього разу заберуть на 3 роки. Також серед вірогідних запобіжних заходів може бути застосоване вилучення транспортного засобу. Можливий і альтернативний варіант – адміністративний арешт на строк 10 діб, також із позбавленням права кермування на 3 роки та ймовірним вилученням автівки.

Якщо ж водій попадеться втретє – штраф збільшиться до 51 тис. грн, а в додаток буде застосовано конфіскацію водійського посвідчення на 10 років та примусове вилучення приватного автомобіля.

алкоголь

У разі скоєння ДТП кермувальником, що прийняв наркотики чи алкоголь, покарання залежатиме він тяжкості поранень постраждалих:

  • поранення потерпілих середньої важкості – до 3 р. позбавлення волі + конфіскація прав на 3-5 р.;
  • тяжкий травматизм потерпілого – позбавлення волі на 3-8 р. + конфіскація прав на 5-8 р.;
  • загибель потерпілого – позбавлення волі на 5-10 р. + позбавлення права кермування на 5-10 р.;
  • потерпілих кілька – позбавлення волі на 7-12 р. + ануляція водійського посвідчення на 7-10 р.