Почнемо з основного поняття – що таке авто аукціон. Це ринок, де продаються вживані автомобілі та запчастини. Його перевага в тому, що ціни зазвичай нижчі за ринкові. На аукціонах можна знайти хорошу пропозицію, але так само не варто забувати, що скрізь є підводні камені.

Авто з аукціонів по всьому світу дуже багато, але ми розповімо про найвідоміші. В основному аукціони поширені в Америці і Саудівської Аравії.

В Америці найвідоміший аукціон це – Copart. На цьому аукціоні в рік продається більше 1 000 000 автівок. Так само у даного аукціону є свій сайт, де люди з усього світу можуть придбати собі вживаний автомобіль або запчастини до нього. Але просимо вас не поспішати відразу переходити на даний сайт, адже для правильного вибору автомобіля потрібно його побачити вживу – “не судіть книгу по обкладинці”. Купити автомобіль з аукціону не так вже й просто, для цього є спеціальні сервіси, які в цьому вам допоможуть.

У Саудівській Аравії відомий Emirates Auction. Даний аукціон майже нічим не відрізняється від Copart. Основна відмінність – це ціна і час доставки.

На аукціоні є такі категорії автомобілів, як б / в (1), після ДТП (2), що побували в природних катаклізмах (3) і найбільш цікава категорія це відновлені (4) (пізніше пояснимо чому).

  1. Б / в – залежить від зовнішнього і технічного стану автомобіля, велику роль відіграє пробіг, чим він більший тим ціна нижче.
  2. Після ДТП тут гадаємо всім зрозуміло які автомобілі відносяться до даної категорії. Ціна залежить від пошкоджень.
  3. До третьої категорії належать в основному машини після повені (потопельники). Ціна таких машин теж залежить від багатьох параметрів, але найголовніший це рівень води, чим рівень води був вище, тим ціна нижче. Також важливим фактором є тривалість перебування у воді. При покупці такого автомобіля працює шанс 50/50. Може пощастити, а може і ні.
  4. Відновлені – це категорія найнебезпечніша, в грошовому плані. До таких машин, можна відноситися будь-яка з вище перерахованих категорій, але з косметичним ремонтом. Таких машин на Copart дуже багато. І саме тому перед покупкою потрібно оглянути машину і вивчити її.

Підведемо підсумок

На авто аукціонах можна купувати автомобілі і це може заощадити вам багато грошей. Але до цієї справи потрібно підходити з розумом.