На українському ринку продовжують дорожчати нові автомобілі практично у всіх представлених брендів. Зростання цін на первинному ринку неминуче спричинить за собою подорожчання старих машин приблизно на 10%, відзначають експерти.

Ще з середини минулого року нові автомобілі неухильно дорожчають. Звичайно, у одних виробників цінники ростуть досить помітно, в інших менше, а дешевшають лише рідкісні моделі або комплектації. Причин малоприємної тенденції кілька, в тому числі валютні коливання, порушення ланцюжків поставок комплектуючих і зниження обсягів виробництва.

За словами експертів, жоден з автовиробників не запасається деталями на роки вперед, а тому через карантинні заходи і порушених логістичних ланцюжків у багатьох виникає дефіцит комплектуючих. Компанії намагаються стримувати зростання цін на свою продукцію, щоб не обвалити продажі, але подорожчання в будь-якому випадку не вдається уникнути.

Що стосується вторинного ринку України, то до кінця поточного року вартість уживаних машин може вирости ще на 10%. Цього уникнути навряд чи вдасться, оскільки «вторичка» по суті пов’язана з первинним ринком, тому десь через місяць після підвищення ціни на певну нову модель змінюються цінники в бік збільшення і на варіант з пробігом.