Минулого року загальна сума штрафів за такі порушення склала 137 мільйонів гривень.

Протягом 2020 року об’єднаними зусиллями Укртрансбезпеки та Нацполіції було перевірено близько 700 тис. автомобілів на предмет недотримання габаритних та вагових норм. В результаті такого жорсткого контролю було задокументовано більш ніж 14 тис. порушень, за якими нараховано штрафів на загальну суму у 137 мільйонів гривень.

Найбільше порушників вагових норм за 2020 рік було зафіксовано у столиці, а також у Херсонській та Одеській областях.

За словами Владислава Криклія, міністра інфраструктури України, запровадити посилений габаритно-ваговий контроль на наших дорогах вдалося завдяки реформуванню дорожніх служб та їх цифровізації. Адже торік вже було облаштовано 40 комплексів «Зважування у русі» (WiM).

Також приведено до готовності центр обробки даних габаритно-вагового контролю, який буде автоматично фіксувати відповідні порушення. Більше того, у 2021 році планується введення в експлуатацію ще 60 таких WiM-комплексів.

Міністр відзначив, що у процесі реформування та оцифрування керівництво Укртрансбезпеки орієнтується на максимальне виключення людського фактора. Та для повноцінної автоматизації систем ГВК потрібна ще й відповідна законодавча база.

Зокрема, зараз депутатами розглядаються законопроекти №3742 та №3743, за якими порушення вагових норм підпадатимуть під приписи КУпАП. А це значно спростить процедуру призначення та стягнення штрафів.