Урядова комісія у Великобританії працює над оновленням законодавства відповідно до сучасних технологій. Планується закрити юридичні лазівки, що дозволяють водіям фотографувати і знімати відео за кермом.

Консультації, оголошені міністром доріг баронесою Вір, будуть спрямовані на усунення правової лазівки, відповідно до якої водії можуть бути притягнуті до відповідальності за використання мобільного телефону за кермом тільки в тому випадку, якщо вони здійснюють «інтерактивне спілкування», таке як телефонний дзвінок, текстові повідомлення або використання інтернету.

Це означає, що автомобілісти, які використовують свої телефони для таких цілей, як фотозйомка або відеозйомка під час водіння, технічно не порушують закон – аргумент, який був успішно приведений в суді.

Користування телефоном за кермом

Департамент транспорту (DfT) наполягає, що водії, спіймані на фотографуванні, під час ігор або під час перегляду списку відтворення за кермом, явно порушують закон.

Однак, уряд визнав, що мобільні телефони також використовуються для безконтактних платежів. Таким чином, закон буде включати послаблення, що дозволяє водіям оплачувати товари і послуги з місця водія – наприклад, їжу на винос в автомобільному ресторані або плату за проїзд – поки транспортний засіб нерухомий.