У Великобританії на Silverstone Auctions недавно був проданий красивий автомобільний номер, виданий першому власнику ще в 1902 році.

В ході торгів ціна за табличку з цифрами «0 10» зросла до 128,8 тисяч фунтів стерлінгів, що еквівалентно 4 779 900 гривень.

Британець, який виставив на аукціон унікальний автомобільний номер, вказав, що його отримав ще його дід більше століття тому. Тоді в Бірмінгемі тільки починали видавати таблички з цифрами для автомобілів, а родич продавця був в черзі десятим, що, відповідно, і відбилося в номерному знаку.

010

Номер з тих пір став своєрідним символом і предметом гордості сім’ї, тому ніколи нікому не передавався і не перепродували. За довгу історію цифри «0 10» красувалися на багатьох сімейних авто – від Austin до Jaguar, але в підсумку номер все ж виставили на торги і виручили досить значну суму.

Варто відзначити, що ціна в майже 5 мільйонів гривень – це не найбільша сума, в яку оцінювали унікальний номерний знак. Так, близько 12 років тому Афзаль Кан, директор ательє Kahn Design, за 440 тисяч фунтів стерлінгів купив номер «F1», а через десять років виставив на торги за 12 мільйонів фунтів, що в переводі на гривні просто фантастична сума – майже пів мільярда.