Німецький концерн Mercedes-Benz заявив, що відмовиться від гонки в створенні «безпілотників» і не перетвориться в мобільну компанію, як це роблять багато інших автовиробників.

Під керівництвом Дітера Цетше німецька компанія першою кинулася в гонку з розробки повністю автономних транспортних засобів.

П’ять років тому він презентував футуристичний концепт F 015 Luxury In Motion в якості попереднього перегляду того, як будуть виглядати автомобілі майбутнього.

Mercedes-Benz

Тепер Daimler очолює Ола Калленіус. У нього інші ідеї. Згідно німецькому виданню Redaktionsnetzwerk Deutschland, Келленіус вважає, що для компанії важливіше стабільно отримувати високі прибутки, ніж невпинно прагнути до інновацій.

Перетворення в постачальника мобільних послуг залишилися в минулому. Наші інвестори очікують не тільки продажів, але і прибутків. Ми не беремо участі ні в одній гонці за автономність 5 рівня, в якій ми більше не можемо перемагати.

– сказав представник Mercedes.

 

Mercedes-Benz S-Class
Mercedes-Benz S-Class

Під керівництвом Келленіуса компанія скоротила інвестиції в дослідження і розробки. В кінці минулого року він відмовився від злиття з BMW, в результаті якого два конкуренти об’єднали свої служби каршерінга.

Видання Redaktionsnetzwerk Deutschland додає, що розробка автономних транспортних засобів в Німеччині зайшло в глухий кут, тоді, як в США вона продовжує зростати. Наприклад, Waymo недавно почала пропонувати поїздки по дорогах загального користування на безпілотних робо-таксі.

Waymo складається з ІТ-фахівців. Їм все одно, в яку модель і який бренд вони переносять своє програмне забезпечення. У Штутгарті акцент тепер буде зроблений на класичні цінності. Ми хочемо будувати бажані автомобілі.

– зазначив прес-центру концерну Mercedes.