Спойлер в штатному виконанні можна зустріти тільки у хетчбека або кросовера. Якщо хто не знає, це спеціальні дизайнерські накладки, які розташовані в задній частині кузова.

Елемент прикрашає і доповнює зовнішній вигляд автомобіля, але це не головна його функція. Недосвідчені водії подумають, для чого тоді взагалі призначений спойлер? Щоб зручніше відкривати багажник?

Насправді, спойлер є одним з елементів, які відповідають за аеродинамічні показники транспортного засобу. Сьогодні майже всі виробники роблять на цей параметр мало не основний наголос. По-перше, це відіграє велику роль в професійному світі гонок. По-друге, це дуже важливо навіть для звичайних автомобілістів.

Уявімо ситуацію – по дорозі їдуть два автомобіля. Один відповідає останнім вимогам щодо підвищення аеродинаміки, а інший побудований просто, щоб їздити. Так ось другий буде споживати набагато більше палива.

Справа в тому, що кожен автомобіль під час руху стикається з повітрям, через що виникає опір. Коли опір занадто великий, силовій установці доводиться працювати в посиленому темпі. В результаті двигун вимагає більше пального. Якщо ж виробник при створенні приділив увагу аеродинаміці, машина буде набагато простіше справлятися з опором, в результаті споживатиме меншу кількість палива.

Аеродинамічна система кузова складається з декількох елементів. В бампер вбудовуються дефлектори, за допомогою яких створюється завихрення, що забезпечує виникнення притискної сили. Потік розподіляється і спрямовується під днище і до гальмівної системи. Повітряні маси обходять кузов, щоб запобігти утворенню повітряної подушки в передній частині.

При скиданні потоку спостерігається дуже цікавий ефект. Коли створюється зона низького тиску, яка починає засмоктувати в себе повітря звідусіль. Ця зона може тягнути за собою навіть автомобіль і не дає йому рухатися вперед в повній мірі.

спойлер

На швидкості понад 120 км / год, коли аеродинаміка грає важливу роль, турбулентність може викликати зростання споживання палива до 60%. Особливо сильно ефект можна помітити на автомобілях, у яких різко обривається кузов.

Тюнінг.

Для зниження такого ефекту виробники застосовують спойлери на хетчбеках і кросоверах. Вони можуть підкидати повітря вгору, а потім назад. Якщо спойлер встановлений правильно, він дозволить знизити споживання палива до 20% і частково позбавить від забруднення скла. Деякі «тюнери » знімають спойлер і для чогось встановлюють антикрило, яке взагалі виконує іншу функцію. Воно, навпаки, створює притискну силу, якої і так вистачає. В результаті автомобіль починає споживати величезну кількість палива.

Хороший спойлер на автомобілі – це не тільки предмет для поліпшення зовнішнього вигляду, але і один з чинників поліпшеною аеродинаміки. Краще не торкатися руками до штатної конструкції і нічого не замінювати в ній без наявності спеціальних знань. В іншому випадку, можна спустити багато грошей на паливо і отримати зовсім зворотний ефект.

Підсумок. Спойлер – елемент, який необхідний для поліпшення аеродинаміки. У деяких автомобілів він передбачається з заводу через особливості конструкції кузова.