Світ в захваті від нової Toyota GR Yaris. Якщо б все пішло трохи по-іншому, вона б брала участь в гонках чемпіонаті світу з ралі.

GR Yaris побудований як дорожній варіант нового автомобіля Toyota WRC і проведений відповідно до вимог гомологації (приведення товару до відповідності якимось стандартам або вимогам).

Однак через фінансові проблем, викликані пандемією коронавірусу, Toyota відмовилася від розробки нового гоночного автомобіля Yaris WRC раніше в цьому році і замість цього буде змагатися в наступному сезоні з оновленою версією автомобіля 2020 року.

Toyota Yaris AP4
Toyota Yaris AP4

На щастя, ралійна ДНК GR Yaris все ще буде знайдена в чемпіонаті Австралії з ралі 2021 року. Авто під назвою Yaris AP4 розроблено у співпраці з місцевою компанією Neal Bates Motorsport, якою управляє чотириразовий чемпіон Австралії по ралі та очільник Toyota Gazoo Racing Australia Ніл Бейтс.

Робота над автомобілем почалася ще в березні з технології віртуальної реальності, яка використовувалася для створення відмітного зовнішнього вигляду кузова. Обидва створювані в даний час автомобілі почали своє життя як дорожні моделі GR Yaris.

Toyota Yaris AP4

У мене була захоплююча кар’єра в Toyota і автоспорті протягом більше 30 років. Новий GR Yaris відрізняється своїми характеристиками і можливостями для гонок. Це дає нам відмінну платформу для початку. У нас дах з вуглецевого волокна, алюмінієві двері, найлегший і найбільш потужний у світі серійний трициліндровий двигун з турбонаддувом. У нас неймовірно широка стійка і повний привід – він буквально створений для гонок.

– сказав Бейтс Car Advice.