У багатьох фільмах показують такі моменти, коли під час дорожньо-транспортних пригоди стрілка спідометра завмирає на тій позначці, з якою рухався автомобіль в момент зіткнення.

Найчастіше співробітники правоохоронних органів впевнені в тому, що саме з такою швидкістю автомобіль дійсно пересувався в момент виникнення аварії. На підставі цих даних нерідко визначають винних в пригоді.

Стрілочний спідометр.

Як правило, більшість спідометрів схожі між собою навіть в тому випадку, якщо моделі машин різняться. Принцип роботи стрілочного спідометра у кожної моделі однаковий. У момент аварійної ситуації, живлення бортової мережі пропадає через руйнування штатного акумулятора. Це і стає причиною того, що стрілка спідометра завмирає в одному конкретному положенні. Але далеко не завжди дані, які показує спідометр після аварії, є достовірними.

Для того, щоб розібратися з тим, чи правильним є показник спідометра чи ні, проводиться ряд експертиз, які виконуються в службових лабораторіях під час проведення слідства по кожній конкретній ситуації.

dtp

Сучасні автомобілі.

Всі сучасні моделі машин , які в даний час розробляються і виробляються найбільшими світовими автоконцернами, оснащуються спеціалізованим жорстким диском, який збирає на собі інформацію про поведінку водія, швидкість, маневри і так далі. Як правило, в момент зіткнення збір інформації припиняється. Саме тому, за останніми даними вдається зрозуміти, що стало справжньою причиною дорожньо-транспортної пригоди і яка швидкість була у автомобіля насправді.

По суті, це своєрідний «чорний ящик», який є на борту літаків і вертольотів. Це дозволяє співробітникам правоохоронних органів достовірно розбиратися в кожній аварійної ситуації і отримувати правдиві відомості, які є вкрай важливими.

Фіксація стрілки.

На українському ринку є автомобілі, в яких фіксація стрілки спідометра пов’язана зі спрацьовуванням датчика удару, який в тому числі віддає команду на розкриття захисних подушок безпеки. Але така фіксація стрілки встановлена далеко не на всіх автомобілях.

dtp

Висновок Avtosota.

Вивчивши ситуацію з різних сторін, можна припустити, що далеко не завжди стрілка спідометра, яка завмирає в момент аварії, вказує на те, якj. саме була швидкість автомобіля в момент зіткнення. Потрібно обов’язково враховувати різні чинники і співробітники правоохоронних органів це прекрасно знають, тому не поспішають з висновками в кожній конкретній ситуації, проводячи ретельне розслідування.

Багато що залежить від моделі автомобіля, але так чи інакше, водії повинні відповідально підходити до питання експлуатації, уникаючи перевищення швидкісного режиму для того, щоб вберегти не лише себе, а й інших учасників дорожнього руху.