Огляд транспортних засобів, що збирають на двох найбільших автозаводах України.

Кількість моделей світових брендів, що зібрані руками наших співвітчизників на українських підприємствах, збільшується з кожним роком. Станом на початок 2021 року запорізький автозавод ЗАЗ випускає автівки трьох марок – LADA, Renault та KIA. тим часом ще один потужний український автовиробник, завод «Єврокар», вже протягом кількох років займається випуском автомобілів бренду Skoda. Розглянемо детальніше, які ж моделі відомих автовиробників збирають на українських заводах.

Отож, південнокорейський бренд KIA випускає на наших теренах моделі Rio Sedan та хетчбек Rio X. Обидві моделі доступні із бензиновими двигунами на 1,4 й 1,6 л, механічною та автоматичною коробками передач. Модель Rio Sedan у базовій комплектації наразі коштує 15,2 тис. дол., а Rio X – близько 16 тис. дол.

Французький бренд Renault пропонує всього одну модель в українському виконанні – кросовер Arkana. Авто із бензиновим двигуном на 1,3 чи 1,6 л, а також повним або переднім приводом на вибір, можна придбати за 18,5 тис. дол. у базовій комплектації.

Renault Arkana

російська LADA представлена в Україні п’ятьма моделями: седанами Vesta та Granta, кросовером XRay, універсалом Largus та унікальним кросовером універсалом Vesta SW Cross. Ціни на ці машини коливаються від 7,8 тис. дол. за Granta до 12,9 тис. дол. за найдорожчий екземпляр модельного ряду – Vesta SW Cross.

Популярна серед українців Skoda випускає у нас на батьківщині чотири автівки – Kodiaq, Karoq, Superb та Fabia. Ціни на брендові авто в українському виконанні із базовою комплектацією наразі є такими: Fabia – від 13,6 тис. дол.; Karoq – від 22,3 тис. дол.; Kodiaq – від 28,5 тис. дол.; Superb – від 33 тис. дол.

Усі перераховані вище автомобілі на українських заводах збирають із готових машинокомплектів методом великовузлового збору.