Які повнопривідні кросовери займають чільні позиції на українського авторинку?

Авто типу SUV вже давно полюбилися і довели свою функціональність та надійність
автомобілістам у всьому світі.

У 2020 році, не зважаючи на пандемію та економічну кризу, на світовий та український ринок вийшло чимало нових моделей. Зберігся і попит на класичні позашляховики, що вже роками тримаються у топі наших співгромадян.

Автівки сегменту SUV становлять близько 71% українського авторинку. Найбільше серед них моделей класу C. Таким машинам належить майже 60% вітчизняного ринку позашляховиків та кросоверів. Наші співвітчизники зазвичай віддають перевагу екземплярам середньої цінової категорії (Volume).

SUV класу А в Україні практично немає. На відміну від європейських країн, у нас їх вважають занадто малими та незручними.

Toyota C-HR
Toyota C-HR

А от В-клас становить 10% українського ринку кросоверів. Зокрема найпопулярнішими у цій категорії є Suzuki Vitara, Chery Tiggo 2 та Toyota C-HR.

В C-класі теж є кілька стабільних лідерів, що вже давно користуються попитом у вітчизняних автолюбителів. Серед бюджетних авто вирізняється Renault Duster. Toyota RAV4 є першою у середньоціновому сегменті. Також неможливо оминути увагою знаного в Україні «корейця» KIA Sportage.

Клас D вже багато років очолює Toyota Land Cruiser Prado. За ним впритул слідує Skoda Kodiaq. А серед позашляховиків преміум-класу не поступається першістю Lexus RX.

Skoda Kodiaq
Skoda Kodiaq

У E-класі SUV на першому місці опинився Mercedes GLE, обігнавши Volkswagen Touareg та Toyota Land Cruiser.

Сегмент позашляховиків F-класу вже стабільно очолює Audi Q7. На другому й третьому місцях цієї групи – Mercedes GLS та BMW X7.