Давно вже не новина, що електрокари є більш економним та екологічно прийнятним видом транспорту, ніж автівки на бензині чи газі. А які ще привілеї та переваги має зелений транспорт?

У поточному році, згідно з останніми даними від МВС, на теренах України зареєстровано близько 23 тис. електрокарів. За останніми даними, впродовж 2019 року українці придбали 7542 екологічних авто. А цьогорічний приріст становить ще 42%. Україна крокує в ногу з часом та слідує трендам на екотехнології. І це не випадково.

Які привілеї для електрокарів в Україні?

Завдяки пільгам на ввезення чи придбання екологічних транспортних засобів, що наразі діють в Україні, наші громадяни все частіше роблять вибір на користь такого авто.
Покупці електрокарів звільняються від оплати мита та від ПДВ. Хоч варто зауважити, що такі умови діятимуть лише до початку 2022 року.
Виходить, що покупці електромобілів сплачують лише акциз: 1 € за 1 кВт*год. На прикладі популярного нині поміж українців Nissan Leaf, потрібно буде оплатити лише 24 €. І навіть цей платіж ледь не скасували. Така пропозиція містилася у законопроектах №8159 та №8160, які було відкликано. Проте дуже ймовірно, що їх доопрацюють і розглянуть повторно.

Концепцію надання пільг для екологічного транспорту наші урядовці підгледіли у країн Європейського Союзу. Там електрокари мають доволі широкі привілеї. Це і знижки на проїзд платними шосе, і безкоштовні парковки, та ще багато інших бонусів.

Nissan Leaf
Nissan Leaf

У чому привабливість зелених номерів?

Введення зелених номерів було вмотивоване зручністю розпізнавання екотранспорту з-поміж інших авто. Навіть на деякі дорожні знаки тепер нанесено зелені позначки для водіїв електрокарів.

Дозвіл на встановлення таких номерних знаків надається тільки автомобілям, що мають нульовий рівень шкідливих викидів. Тобто гібридні автівки до цього переліку не входять. Номерні знаки із зеленим шрифтом можна отримати у сервісному центрі МВС під час реєстрації чи перереєстрації авто. Ціна їх така сама, як у звичайних номерів, та розраховується відповідно до характеристик вашого автомобіля. Усю необхідну інформацію щодо вартості реєстрації та номерів ви зможете знайти на офіційній інтернетсторінці МВС.

Яка ціна електромобіля?

Для початку варто зауважити, що у користуванні такі авто значно більш економічні за бензинові чи дизельні. Ціна за кілометр рівна приблизно 25 копійкам. А можна ж іще заряджатися на безкоштовних зарядних станціях. Одного заряду при цьому вистачить вам орієнтовно на 150 км у літню пору, та 90 км взимку.

За статистичними даними 2019 року, 91% придбаних нашими громадянами електрокарів, були б/в. З них лідером продажів в Україні став Nissan Leaf. Вартість такої автівки близько 15 тис. дол.
Трохи меншими об’ємами продажів відзначилися такі бренди: Tesla Model S, BMW i3,
VW E-Golf, Fiat 500-e, Renault Zoe, Tesla Model X та ін.

Зарядка для електрокару

Де зарядити електрокар?

З таким великим приростом автівок на електродвигунах зарядній інфраструктурі доводиться розвиватися пришвидшеними темпами. На даний момент електричними зарядним станціями зобов’язують облаштовувати мінімум 5% паркувальних місць. Також діє правило, за яким паркування бензинового чи дизельного авто на місці для електромобіля вважається порушенням та загрожує штрафом.

Знайти зарядку у великих містах України не є проблемою. Чого не можна сказати про регіональні траси. Міністр інфраструктури України Владислав Криклій нещодавно повідомив про свій задум розмістити електрозарядні станції вздовж основних автошляхів України.

У Києві власники електрокарів можуть скористатися такими безкоштовними зарядними
станціями:

 • Підземна стоянка ТЦ Gulliver (вартість паркомісця – 15 грн за год)
 • БЦ “101 Tower” (ціна паркомісця 20 грн за год)
 • Підземна парковка у готелі Hilton (ціна паркомісця – 30 грн за год)
 • БЦ IQ (20 грн за 1 год з 7 до 23 години, 10 грн за 1 год з 23 до 7 години)
 • Зарядка ElectroCars поруч із готелем “Русь”
 • Салон Mitsubishi на вул. Набережно-Луговій 4
 • Зарядка на пл. Мистецтв поруч із рестораном Рибаlove (цілодобово)
 • Зарядка поруч із “Укргазбанком” на вул. Велика Васильківська 39

Мережі зарядних станцій, розташованих по всій Україні:

 • WOG – близько 300 зарядних станцій
 • Autoenterprise
 • Мережа “TOKA” (за передоплатою)

Також, зарядити електрокар можна і за допомогою звичайної розетки при умові наявності відповідного адаптера. Такий гаджет нескладно знайти та замовити в інтернеті. Ці адаптери розраховані на трифазні розетки потужністю 380В. Хоча, деякі будуть працювати й на розетках потужністю 220В. Так, Nissan Leaf з допомогою розетки потужністю 220В можна зарядити впродовж 10 год.

З трифазною розеткою час заряду скоротиться до 3 годин. Вартість такої «портативної» зарядки починається з 6 тис. грн і може сягати 15 тис. грн. Їх безумовна перевага полягає у тому, що такій пристрій ви можете постійно брати із собою та заряджатися у будь-якому зручному для вас місці та у потрібний момент.