Досвідчені автомобілісти добре знають про те, що обрив ременя ГРМ найчастіше обертається досить серйозними проблемами з клапанами.

Безумовно, це перетворюється в дорогий ремонт, на виконання якого потрібно час. Саме тому потрібно своєчасно визначати зношення ременя ГРМ і проводити його заміну. Для того, щоб зрозуміти, наскільки сильно зносився ремінь, не доведеться розбирати сам двигун, адже є й інший спосіб.

Проблеми з доступом до елементу.

З проблемою доступу до цього елемента стикаються багато автомобілістів. Когось вона лякає, а для когось є цілком дріб’язковою. В середньому, виробники рекомендують проводити процедуру по заміні ременя через 60-80 тисяч кілометрів пробігу. Але тут вкрай важливо враховувати особливості експлуатації автомобіля, які можуть позначатися на терміні зносу ременя.

Непрямі причини зносу.

Досвідчені механіки запевняють, що існує кілька непрямих причин, які дійсно можуть свідчити про те, що ремінь зношений і потребує негайної заміни.

До них можна віднести:

  • появу специфічного цокаючого звуку з агрегату,
  • з-під кожуха видно підтікання масла,
  • потертості та надірваний ремінь ГРМ,
  • проблеми з запуском двигуна,
  • з’являється своєрідний білий дим з труби.
Заміна ременя ГРМ - ремонт головки клапанів
Заміна ременя ГРМ – ремонт головки клапанів

Заміна ременя.

Проведення ремонтних робіт, пов’язаних із заміною ременя ГРМ, це досить складна і клопітка робота, яку доводиться виконувати тривалий час. У разі, якщо водії не впевнені в своїх силах, вони можуть звернутися в автомайстерні, де за допомогою спеціалізованого обладнання виконати дану процедуру набагато швидше.

Відтягувати процедуру по заміні ГРМ до останнього, не рекомендується, оскільки ремонт дійсно буде дорогим, бо знадобиться проводити заміну і багатьох інших елементів. Самостійно виконати заміну цього елемента складно, але можливо. Для цього доведеться розбирати двигун і витягувати всі елементи, які взаємодіють з ременем.

Економити на якості придбаних витратних матеріалів категорично не варто. В іншому випадку термін зносу ременя буде скорочуватися до мінімального, постійно вимагаючи проведення процедури заміни.

Висновок. Визначити нагальну необхідність заміни ременя ГРМ дійсно можна тільки в разі знімання силового агрегату. Але є ряд непрямих ознак, які свідчать про те, що необхідно провести цю процедуру найближчим часом, щоб не допустити виникнення серйозних проблем і дорогого ремонту.