Нововведення у дорожньому законодавстві не лише значно розширять права велосипедистів та пасажирів таксі, але й додадуть певних їм певних обов’язків.

Днями в Україні набрали чинності оновлені правила дорожнього руху. Тепер велосипедистам дозволено рухатися смугою, що призначена для громадського транспорту. Ця зміна покликана посприяти розширенню велосипедної інфраструктури, а також зменшити кількість аварій з участю велотранспорту.

Окрім того, у темний час доби велосипедистів тепер зобов’язують носити одяг зі світловідбивачами, або хоча б наклеїти на одяг світловідбивні маркери. Саме такі зміни були ухвалені Кабінетом Міністрів та будуть запроваджені по всій України.

Також оновлення дорожнього законодавства торкнулося й пасажирів таксі. Тепер їм обов’язково потрібно пристібатися, навіть знаходячись на задньому сидінні. Відповідно, для водіїв таксі неодмінною вимогою є забезпечення усіх пасажирів такими ременями.

TAXI

Ще одним додатком до закону стало правило щодо характеристик номерного знаку. Відтепер ні в якому разі не дозволяється зміна розміру, кольору, форми чи розміщення номерів. Про те щоб закривати їх, чи додавати якісь сторонні позначення, навіть мови йти не може.

Не зважаючи на дозвіл для пересування велосипедистів по смузі громадського транспорту, ніяких знаків для них на цій частині дороги не передбачено. Як і раніше, там буде знаходитися лише знак, що вказує на призначення смуги для руху автобусів та інших видів громадського транспорту.

автономери

Фактично, з останніми нововведеннями відбулася певна легалізація руху велосипедистів по смузі для маршруток. Адже вони й раніше досить часто користувалися цією частиною дороги через менш жвавий рух, на відміну від смуг для вантажівок та легкових транспортних засобів. А отже, Кабмін пішов назустріч користувачам двоколісного транспорту та узаконив вже звичний для них стан речей.

До слова, нещодавно Кабінет Міністрів України також надав право руху по смузі громадського транспорту електрокарам. Це стало ще одним плюсом для власників екологічного транспорту в Україні, разом із можливістю безкоштовного паркування та багатьох інших преференцій зелених номерних знаків.