Не зважаючи на пандемічну кризу, продажі скоротилися всього на 3%.

Протягом 2020 року в Україні було придбано та зареєстровано 85,5 тисяч нових автомобілів. Що в середньому на 3% менше, ніж у попередньому році.

Проте, впродовж року динаміка продажів часто змінювалася. Наприклад, дані реалізації за січень, лютий, червень, липень, вересень та грудень показали позитивні результати, перевершивши на 6-34% продажі за ті ж місяці 2019-го.

Були й періоди спаду. Зокрема в березні, квітні, травні, серпні, жовтні та листопаді спостерігалися від’ємні показники продажів у порівнянні із попереднім роком у межах від 6 до 47%.

Експерти пов’язують зниження попиту на нові автівки не лише кризою, пов’язаною із COVID-19. Також важливим фактором є тренд на купівлю авто з-за кордону, бувших у вжитку. «Євробляхи» та аукціонні машини із США вже не перший рік користуються популярністю серед українців. Тим більше, що наразі владні структури налаштовані на спрощення умов ввезення та реєстрації таких машин.

Renault Duster
Renault Duster

На ринку нових транспортних засобів наші співвітчизники зазвичай вибирають недорогі та універсальні у використанні варіанти. Отож, до п’ятірки лідерів українського ринку увійшли
такі моделі:

  • Renault Duster (5534 проданих екземпляри);
  • Toyota RAV4 (5689 штуки);
  • Kia Sportage (5043 одиниці);
  • Skoda Octavia (1855 продано та зареєстровано);
  • Hyndai Tucson (2280 одиниць).