Ймовірно, всі автомобілісти знають, що встановлений виробниками термін експлуатації зимових шин в щадному режимі складає 5 років, але в Україні умови більш наближені до екстремальних, тому не кожен розуміє, коли прийшла пора міняти гуму. Давайте розберемося в цьому, безсумнівно, важливому питання.

Отже, нагадаємо про основний критерії працездатності гуми – висоті протектори. Для літніх шин цей показник варіюється в районі 7 мм, а ось для зимових – 11 мм.

Потрібно пам’ятати, що оскільки для виготовлення останньої використовується м’якший матеріал, то і зношується вона, відповідно, швидше, а мінімально допустимий залишковий малюнок протектора повинен бути не менше чотирьох міліметрів.

Якщо говорити про елемент шин, зношення якого найбільш критичне, то це ламелі, або поперечні прорізи. Вони розсуваються під тиском, тим самим збільшуючи площу зчеплення між колесом і дорожнім полотном, але коли малюнок стирається, то шина, можна сказати, перестає «липнути» до дорожнього покриття, а відбувається це вже при 6-міліметровій висоті ламелі.

Автомобільні шини

Пора міняти гуму і в разі, коли в процесі експлуатації протектор по центру стає нижчим, ніж по краях. Швидше за все, це сталося через те, що колесо довго перекачували, а ось про недокачування свідчить завищений центр протектора.

В цьому випадку гуму теж слід міняти, оскільки її безпека вже знижена. Через неполадки з підвіскою гума швидше зношується з одного боку, а це загрожує тим, що автівку буде тягнути в одну зі сторін. У любителів екстремальної їзди шини зношуються нерівномірно, а при перегріванні погіршується зчеплення з дорогою.