Останні новини про наближення часткового локдауну та продовження карантинних заходів поставили автомобілістів в неоднозначне становище.

Нещодавно стало відомо, що українським Кабміном була прийнята постанова про продовження карантинних заходів до 28 лютого. Ба більше, з 8 до 24 січня буде оголошено частковий локдаун. Як же така ситуація позначиться на автомобільній сфері?

Легкові автомобілі

Легковиків обмеження практично не торкнуться. Можна буде перевозити у авто таку кількість пасажирів, яка передбачена конструкцією моделі. Щодо масок – то цієї теми правила поки не зачіпали.

Громадський транспорт

Усі внутрішні перевезення як у місцевих, так і в загальноукраїнських масштабах, заборонено не буде. Обмеження стосуватимуться лише наявності масок та кількості пасажирів, яка повинна відповідати числу сидячих місць. Щодо закордонних подорожей – потрібно буде дотримуватися умов щодо в’їзду та виїзду, які запроваджені у країні, до якої прямує пасажир.

маршрутка

Сервіс для автомобілістів

Заклади першої необхідності для водіїв будуть працювати навіть у період локдауну. До цього переліку входять АЗС та сервіси з ремонту авто. Заклади харчування не працюватимуть, проте готову їжу можна буде придбати у магазинах автозаправних станцій.

Очікується, що робота автосалонів та магазинів із продажу запчастин буде припинена на період локдауну. Проте, в разі виникнення крайньої потреби, запчастини та усе необхідне для ремонту автомобіля можна буде замовити через інтернет.

Сервісні центри що надають адміністративні послуги працюватимуть віддалено, але тимчасово не займатимуться реєстрацією автотранспорту.