Під стінами ВРУ пройшла акція в підтримку законопроекту про доступну легалізацію.

Чергова акція «євробляхерів» за полегшення процесу розмитнення відбулася 18 лютого під стінами Верховної Ради України. Мітингувальники вимагали від урядовців негайного розгляду законопроекту №3704, в якому йдеться про анулювання акцизного податку на ввезені з-за кордону б/в автомобілі.

Згідно із планом організаторів акції протесту, учасники повинні були поширювати листівки серед депутатів, що заходитимуть до будівлі парламенту. У листівках містилися заклики щодо внесення на розгляд проекту закону №3704 про спрощене розмитнення. Загалом акція тривала близько години та завершилася ще до 14:00.

Зазначений мітинг був вмотивований не лише затягуванням розгляду законопроекту №3704, а й новою розробкою Кабміну – проектом закону №4643-д. Документ передбачає пільгові умови у процесі розмитнення «євроблях», що потрапили на митну територію країни до 1 січня поточного року.

Українці вимагають справедливого розмитнення

Відповідно до згаданого законопроекту, вартість розмитнення для такого транспортного засобу буде не більшою ніж 1 тис. євро.

Актуальність вимог мітингувальників наразі важко переоцінити. Адже за статистичними даними розмитнення на території України потребують щонайменше 1 мільйон вживаних авто, привезених з-за кордону.