Американська компанія Tesla, що спеціалізується на розробці та виробництві високотехнологічних електрифікованих моделей, розширює свою присутність в Китаї. Владники азіатської держави вважають, що електрокари від виробника з США можуть загрожувати національній безпеці, на що глава бренду Ілон Маск з упевненістю заявив, що компанія буде негайно ж закрита в разі, якщо їх авто «попадуться» на шпигунстві.

Електрокари від Tesla стандартно оснащуються бортовими камерами, які можна синхронізувати з гаджетами. Саме в цьому китайська влада побачили певну загрозу для безпеки країни, вважаючи, що камери можуть збирати і передавати певну інформацію, наприклад, про точне місце розташування об’єктів. Плюс, технологічні машини здатні відстежувати пересування власника і всі ці дані нібито можуть використовуватися американськими спецслужбами.

З огляду на те, що озвучено підозри в Китаї негласно, але настійно рекомендували чиновникам та працівникам ключових державних структур не користуватися електрокарами Tesla для поїздок, в тому числі на роботу. Ілон Маск в курсі того, що відбувається, але, природно, не підтримує рішення влади Китаю.

Tesla

Глава американського бренду на «Форумі розвитку КНР» зазначив, що для його компанії дуже важливо ретельно зберігати конфіденційність даних своїх клієнтів. Тому їх електромобілі не тільки в Піднебесній, але і в будь-якій державі не можуть використовуватися як «інструмент» для шпигунства, адже при найменших підозрах фірма просто буде закрита і припинить своє існування.