На початку цього року стало відомо, що Suzuki готує довгобазову модель Jimny. Пізніше також з’явилась інформація про можливий двигун для компактного кросовера.

Тепер стало відомо, що японський позашляховик у 5-дверний комплектації отримав «зелене світло» та виготовлятиметься в Індії.

5-дверний кросовер

Спільне підприємство Maruti-Suzuki, через яке бренд Suzuki працює в Індії, працюватиме над подовженим кросовером Jimny.

Раніше повідомлялось, що п’ятидверну комплектацію мали представити ще на автосалоні в Токіо цього жовтня, але подія була скасована (як й багато інших) через COVID -19. За припущеннями, він носитиме назву Jimny Long і відповідатиме новому доданому суфіксу, розтягнувши колісну базу приблизно на 300 мм.

Тим не менш, незважаючи на збільшену колісну базу та загальну довжину, 5-дверний «Джимні» все одно матиме менше 4 метрів, адже саме за таких розмірів автомобілі в Індії отримують податкові пільги.


Очікується, що 5-дверний Jimny буде оснащений 1,5-літровим бензиновим двигуном K15B та електрифікований «м’якою» гібридною технологією Suzuki SHVS.

Двигун агрегують 5-ступеневою механічною коробкою передач або 4-ступеневою автоматичною коробкою передач. Звичайно, пропонуватиметься повний привід.

Поява в Європі

Suzuki Jimny

Хоча виробництво відбуватиметься в Індії, звідти Jimny вже давно експортується на інші ринки. Тим не менш, поява в Європі поки під питанням.

На разі, Jimny повернувся до ЄС, але в якості комерційного транспорту, аби виробнику не загрожували штрафи за високі викиди СО2.

Нещодавно тюнінгове ательє додало Suzuki Jimny портальні мости для бездоріжжя, а також позашляховик перетворили на пікап Yomper.