В Bloomberg повідомили, що на ринку електромобілів починає надуватися бульбашка – оцінки компаній виглядають завищеними.

Довідка від Avtosota: Bloomberg – американська компанія, провайдер фінансової інформації. Один із двох провідних світових постачальників фінансової інформації для професійних учасників фінансових ринків.

Ринок електрокарів поступово розвивається, хоча ще і не вийшов на один рівень з авто на звичайних двигунах внутрішнього згорання. Bloomberg попереджає фахівців, що в цьому сегменті починає надуватися бульбашка – всі оцінки, які даються компаніями з виробництва електрифікованого транспорту, завищені.

Зараз в рейтинг включено такі компанії, які навіть не приступили до виробництва електромобілів. Незважаючи на це, експерти дають їм високі оцінки, коли продукт ще навіть не готовий. Тому клієнт на ринку має високі ризики розчаруватися.

Li Auto

У США представлені такі компанії, як Nio, Xpeng та Li Auto. Жодна з них не приносить прибутку, зате капіталізація досягла вже 154 мільярди доларів.

За останній квартал їх загальна реалізація досягла всього 30 000 автомобілів. Це трохи більше 1% від обсягу продажів такого виробника, як Volkswagen.