Модель, створена з нагоди 30-ї річниці компанії, доводить, що подвійно заряджений V8 і мала споряджена вага можуть творити чудеса.

Новий Venom F5 не був названий таким чином випадково – його позначення стосується шкали Fujita, яка вимірює силу торнадо. F5 – це торнадо зі швидкістю до 512 км / год, і хоча шкала також передбачає силу F6, наука ще не зафіксувала такого явища.

Трохи хитромудрий захід, але наскільки адекватний спосіб вказати на те, що ця модель може розвивати швидкість більше 500 км / год, а швидший автомобіль невідомий науці (SSC Tuatara повинен бути порівняно швидким, але незабаром після офіційних вимірювань результати були поставлені під сумнів).

Hennessey Venom F5
Hennessey Venom F5

Hennessey, без сумніву, дає Bugatti роботу, для якої Chiron потрібен 16-циліндровий 8-літровий чотиризарядний двигун для розвитку 1500 к.с. Тим часом Venom F5 має набагато більш звичайний 6,6-літровий V8 з двома турбокомпресорами, який досягає 1842 к.с. Додайте до цього свою власну вагу всього 1360 кг, і ви отримаєте справді вибухонебезпечну суміш.

Hennessey Venom F5Hennessey Venom F5

Вся потужність надходить виключно на задні колеса (через семиступінчасту послідовну трансмісію), що створює очевидні проблеми з тягою. Це добре відображається на характеристиках, наданих виробником. Розгін до 100 км / год займає менше 3 секунд, а до 200 км / год менше ніж за 5 секунд. Іншими словами, лише після 100 км / год Venom F5 здатний ефективно передавати свою потужність асфальту.

Характеристики автомобіля можна змінити, вибравши один із п’яти режимів їзди. На вибір є Sport, Track, Drag (для паралельних перегонів), Wet (для мокрих поверхонь) та F5, який “розблоковує максимальну доступну потужність”. Здається, що вся сила корисна, наприклад, при перегонах по прямій.

Hennessey Venom F5

Та чи зможе машина повністю відобразити свої можливості в інших режимах?

Можливо, це режим, призначений для досягнення максимальної швидкості (звідси позначення F5) – подібне рішення можна знайти в моделях Bugatti.

Треба визнати, що Hennessey Venom F5 не повністю розкриває свої можливості лише своїм зовнішнім виглядом. Дизайн не вражає вигадливістю та оригінальністю, а той факт, що ми маємо справу з гіперкаром, передбачає лише великі повітрозабірники за дверима, величезний дифузор або карбонову кришку з отворами замість заднього скла.

Hennessey Venom F5

Сирий салон (до якого ми заходимо через підняті вгору двері) з воланом, заповнений перемикачами (як у трасовому вагоні), дає чіткий сигнал про те, що це справжня високопродуктивна машина. На кермі є 7-дюймовий екран, і хоча другий дисплей, встановлений центрально (9 дюймів), пропонує навігацію та підтримку Android Auto та Apple CarPlay, комфортних умов для подорожі не буде.

Буде випущено лише 24 Hennessey Venom F5, що ще більше посилить унікальність цієї моделі. Його ціна становить 2 100 000 доларів, і це брутто. Перші екземпляри будуть доставлені споживачам наступного року.