Провідні південнокорейські автомобільні бренди Hyundai та KIA зіткнулися з непередбачуваною проблемою, пов’язаною із новими двигунами їх автівок. Компаніям наразі загрожують збитки у величезних об’ємах.

Днями стало відомо що велетні світової авто індустрії опинилися не в найкращому положенні. У нових авто марок Hyundai та KIA було виявлено вагомий недолік силової установки. За виправлення такої серйозної помилки обидвом компаніям доведеться викласти чималі суми.

До прикладу, щоб покрити збитки компанії KIA на виправлення недоліку двигуна за третій квартал поточного року, знадобиться додатково близько 1,1 млрд доларів. Така ж стаття витрат у марки Hyundai становитиме вже у півтора раза більшу суму – 1,8 млрд доларів. Така неприємність на фоні спаду продажів практично у всіх світових автовиробників видається ще більш недоречною. Проте компанії будуть змушені виправити власну помилку.

Автомобільні силові установки, що призвели до таких проблем у двох відомих корпорацій, — це двигуни типу Theta II GD на 2 та 2,4 літра об’ємом. Цей силовий агрегат, що з’явився близько 10 років тому, став наступником двигунів Beta II та Theta першого покоління. Розроблявся він за участі Chrysler та Mitsubishi, і до цього часу встановлюється на моделі
Hyundai i30, Sonata та Kia Optima.

Hyundai Sonata
Hyundai Sonata

Варто зауважити, що неполадки у двигунів цього сімейства помічали й раніше. Ці мотори могли ще у процесі виробництва вийти з ладу або ж навіть спалахнути.

Технологію виготовлення цих двигунів намагалися «забракувати», або хоча б скоригувати ще у 2015 році. Саме у цьому році з’явилися перші скарги власників на шуми у моторі, включення контрольних ламп в комбінації приладів та інші неприємності. Проте усунути наявні дефекти виробникам не вдалося й до цього часу.

Внаслідок такої професійної недбалості, виробникам доведеться дорого заплатити за ремонт агрегатів на вже виготовлених автівках. Такий невтішний стан речей одразу ж позначився на акціях обох компаній. Так, цінні папери втратили у вартості 2,3% у компанії Hyundai, та 1% – у KIA.