Компанія Black Bridge Motors з американського міста Норуолк (штат Коннектикут) представила цікавий рестомод з кузовом від класичного Land Rover Defender і повністю нової технічною начинкою. Прогулянковий позашляховик ручної збірки обійдеться мінімум в 144 950 доларів.

Класичний, рамний Defender був знятий з виробництва в 2016 році, але продовжує залишатися джерелом натхнення для інших автовиробників (Ineos Automotive) і різномастих тюнінг-ательє. Навіть сама компанія Jaguar Land Rover фінансує проєкт спортивного позашляховика Bowler CSP 575 із зовнішністю класичного Дефендер, а кількість всіляких сторонніх конверсій британського класика вражає уяву: є шестиколісні версії, електромобілі й десятки варіантів Свапи (заміни двигуна) з супутніми переробками шасі.

Проєкт Function від ательє Black Bridge Motors і Нової Англії, що займається ремонтом, реставрацією і тюнінгом класичних позашляховиків, має на увазі і зовсім повну переробку класика – від нього в результаті залишаються тільки зовнішні алюмінієві панелі кузова, та й то не всі, через те, що Function виконаний у вигляді довгобазного кабріолету.

В основі Function – не оригінальна рама Дефендер 110, а трохи довша від Jeep Wrangler Unlimited минулого покоління (JK) – вона дозволила зробити більш просторим другий ряд сидінь, а для багажника пропонуються старомодні лавки вздовж бортів.

Силовий агрегат взято у GM, а саме у Chevrolet Corvette минулих поколінь: в базовому виконанні — бензиновий атмосферний 6,2-літровий V8 LS3 потужністю 430 к.с. в парі з 6-ступінчастим “автоматом”, за доплату — компресорний 650-сильний 6,2-літровий V8 LT4 в парі з 8-ступінчастим “автоматом”. Динамічні характеристики не розголошуються, але вони явно на голову перевершують такі у тихохідного оригінального Дефендер.

Black Bridge Motors пропонує для Function масу опцій: можна, наприклад, встановити в кузов захисний трубчастий каркас з тентом, спортивні ковшоподібні сидіння першого і другого рядів, додаткове освітлення (в тому числі світлодіодну «люстру» над вітровим склом), кенгурятник, 20-дюймові колісні диски, гоночні гальма, преміальну аудіосистему і ліфтованну підвіску (дорожній просвіт збільшується на 51 або 102 мм). На «повному фарші» ціна позашляховика перевалює за 210 000 доларів, при цьому ательє готове до додаткових, непередбачуваних стандартним прейскурантом переробкам.