Німецький автовиробник Mercedes-Benz, що належить Daimler AG, збирається скоротити витрати більш ніж на 20% в найближчі п’ять років і переключитися на верхній сегмент ринку в спробі збільшити прибуток на тлі слабкого попиту і зростання інвестицій в електромобілі.

“Ми вживемо заходів щодо структурних витрат, будемо націлені на високу і стійку рентабельність”, – заявив гендиректор компанії Ола Калленіус, представляючи інвесторам нову стратегію розвитку бізнесу.

Крім скорочення капзатрат і витрат на науково-дослідницьку діяльність, Mercedes-Benz має намір в більшій мірі зосередитися на ексклюзивній преміальної продукції, відмовляючись від стратегії останнього десятиліття.

Daimler AG
Daimler AG

Компанія також планує прискорити розробку електродвигунів і програмного забезпечення для автомобілів, інвестуючи в нові технології, які дозволять збільшити пробіг на електротязі та підвищити ефективність.

Поступова відмова від двигунів внутрішнього згоряння і перехід на електромобілі, як очікується, призведе до скорочення робочих місць, що частково забезпечить зниження фіксованих витрат.