Більше дев’яти тисяч кросоверів Tesla Model X, які зійшли з конвеєра з 17 вересня 2015 року по 31 липня 2016 року, підлягають відкликанню через проблеми з аплікацією.

Точний опис причини, згідно з NHTSA, – це «порушення адгезії на межі поділу аплікації і уретану через відсутність грунтовки».

В Model X використовується косметична аплікація в передній частині даху, відразу за лобовим склом, а також аплікація в центрі даху між верхнім склом даху Falcon Door (аплікація на корінці). Обидві поверхні приклеюються до автомобіля за допомогою уретану, і при нестачі грунтовки адгезія з часом може ослабнути і розшаруватися.

Перед тим як це може статися, аплікація без грунтовки створить помітний шум всередині кабіни на короткий або тривалий період часу. Ще не було зареєстровано жодного випадку, пов’язаного з цим станом. Проте, якщо аплікація дійсно відділяється під час руху автомобіля, то це може створити дорожню небезпеку для інших автомобілістів.

Tesla Model X
Tesla Model X

Офіційні дилери Tesla в США вже отримали повідомлення про проблему. Незабаром аналогічну новину отримають власники Model X. Після огляду обслуговуючий персонал проведе тест на утримування аплікації, щоб перевірити грунтовку. Якщо тест буде негативним, то на стику уретану і аплікації буде нанесена грунтовка для усунення проблеми.