Австралійський автосервіс WhichCar опублікував цікаву інформацію про вартість зарядки автомобілів Tesla. Звіт показує, що поповнення енергії в моделях американського виробника дорожче, ніж заправка подібного автомобіля з бензиновим двигуном.

Матеріал включає дані із використанням спеціальних станцій Tesla Supercharger. Вони рекламуються як найшвидші точки зарядки автомобілів у світі, у порівнянні виробником із класичними АЗС. Принаймні з точки зору часу очікування заправки автомобіля.

За словами Тесли, ціна зарядки Model 3 становить 7 доларів за 100 км, порівняно з 12 доларами для конкуруючого бензинового автомобіля. На жаль, все вказує на те, що американський виробник досить довільно визначає вартість в останньому випадку.

BMW 330i
BMW 330i

Як приклад, служба використовувала конкурентну дизельну модель BMW 330i. Вартість проїзду 100 кілометрів німецьким седаном складає в середньому 8 доларів, виходячи із середньої ціни преміального неетильованого бензину. Дані про ціни на паливо були отримані з веб-сайту на основі державної документації.

Споживаючи в середньому 5,8 літра на 100 км, наведені в технічних даних, BMW забезпечує на 18% дешевший проїзд, ніж у випадку з електричним седаном від Tesla.

Гібридні транспортні засоби також працюють краще, ніж електричні моделі. Австралійський портал ще раз згадує Lexus IS 300h з гібридним приводом. Для цього автомобіля вартість пального на 100 км становить від 6 до 7 доларів, що вже менше ніж у автомобіля Tesla.

Lexus IS 300h
Lexus IS 300h

Хоча електромобілі завжди коштували дорожче, ніж машини конкурентів із двигунами внутрішнього згоряння, обіцянка про низький пробіг була ключовим фактором, що робить їх привабливими. Однак швидкі зарядні пристрої, такі як ті, що входять до мережі Tesla Supercharger, дорого встановлюються, тому їх використання завжди буде коштувати значних витрат.

Витрати на електрику, якою можна зарядити свій автомобіль вдома, набагато вищі. Гараж із спеціальним зарядним пристроєм та фотоелектричною установкою дозволяє значно заощадити.

Цікаво, що після публікації звіту американський виробник швидко “оновив” дані на своєму австралійському веб-сайті. В даний час вартість зарядки Model 3 становить 8 доларів за 100 км, порівняно з 11 доларами у автомобілі з ДВЗ.

Ці дані вже більше наближені до правди, хоча, і не зовсім її відображають.