Уряд Німеччини виплатить концерну Tesla не менше $ 1,2 мільярда у вигляді держфінансування для організації своєї гігафабрики в країні.

На минулому тижні Євросоюз підтримав план по наданню держдопомоги Tesla, BMW та іншим концернам для підтримки виробництва процесу збирання акумуляторів для електрокарів, одночасно допомагаючи блоку знизити залежність від імпорту з КНР. Цей проект на суму $ 3,5 млрд буде включати стимули для більш ніж 40 брендів.

Business Insider зазначає, що джерела в уряді Німеччини повідомили, що Tesla виплатять 1 млрд євро у вигляді субсидій від федерального уряду і регіональної землі Бранденбург, де вона в даний час будує свою Gigafactory в Європі.

Міністерство економіки землі Бранденбург відмовилося коментувати це питання, але повідомляється, що держава виділить менше 10 відсотків субсидій. Інша частина надійде від федерального уряду.

Будівництво гігафабрики в Берліні не обійшлося без збоїв. BBC повідомляє, що на початку грудня суд у Франкфурті-на-Одері наказав автомобільному виробнику тимчасово припинити вирубку лісу в очікуванні вивчення того, як завод вплине на середовище проживання місцевих ящірок і змій.

Відома група екологів стверджувала, що вирубка лісу Tesla знищить середовище проживання піщаних ящірок і гладких змій, двох охоронюваних видів у Німеччині. Група також заявила, що будівельні роботи потурбують рептилій під час їх зимової сплячки.

Tesla Gigafactory bud
Фабрика Tesla Gigafactory

Пізніше в тому ж місяці, за повідомленням Reuters, Вищий адміністративний суд Берліна-Бранденбурга ухвалив, що Tesla не дозволять очищати периферійні ділянки майданчика, але зупинка робіт на решті території не може бути виправдана.