Лінійка варіацій Tesla Model Y розширюється, оскільки компанія представила початкову модифікацію Standard Range.

Ціна починається від 41990 доларів, що на 8000 доларів дешевше, ніж у Model Y Long Range. Однак є деякі досить важливі компроміси.

В першу чергу, модель Y початкового рівня має оцінену EPA дальність дії 393 км, що на 132 кілометри менше, ніж у легковика Y Long Range. Модель Y Standard Range також має компоновку заднього приводу а інша частина модельного ряду – повнопривідну.

Крім відмови від зчеплення з дорогою, продуктивність сильно знижується, оскільки для розгону до 96 км / год потрібно 5,3 секунди. Це все ще непогано, але Model Y Long Range може виконати ту ж задачу за 4,8 секунди.

Стандартний модельний ряд моделі Y в даний час доступний для замовлення, і його доставка, за оцінками, займе від 2 до 5 тижнів. Його поява досить цікава, оскільки генеральний директор Tesla Ілон Маск сказав, що стандартний діапазон Model Y скоротився, оскільки «діапазон буде неприпустимо низьким».

Tesla Model Y
Tesla Model Y

Немає ні слова про те, чому компанія раптово змінила курс, але поява електрокарів Ford Mustang Mach-E і Volkswagen ID.4 може багато чого пояснити. Mach-E пропонується від 42 895 доларів, а ID.4 – з 39 995 доларів. Обидва мають право на отримання федерального податкового кредиту в розмірі 7500 доларів, що робить їх значно дешевшими, ніж Model Y.

Model Y тепер може бути оснащена додатковим третім рядом за 3000 доларів. Він додає два сидіння і систему Easy Entry, щоб поліпшити доступ до третього ряду. Місця для ніг, ймовірно, не так багато, пасажири третього ряду знайдуть порт для зарядки USB-C.