У 2020 році Toyota обігнала Volkswagen і знову стала найбільшим у світі виробником автомобілів.

У минулому році японський виробник продав 9,53 млн автомобілів, тоді як його німецький конкурент продав 9,31 млн автомобілів.

За даними AutoNews, обидві компанії впали в порівнянні з 2019 роком, але розмір їх втрат був пов’язаний з їх участю на ринках, які сильніше постраждали від пандемії. Найбільший ринок Volkswagen – Європа, де загальні продажі впали на 24 відсотки, тоді як Toyota більше в США, де продажі впали лише на 14,4%.

У порівнянні з 2019 роком продажі Toyota в минулому році впали на 11%, в той час як продажі VW впали на 15%. Обидві цифри включають всі бренди в кожній групі. Toyota не утримувала корону продажів з 2015 року, коли Volkswagen забрав її у неї. І це незважаючи на скандал з Dieselgate, який доставив багато проблем VW і понизив рейтинги його на таких ринках, як Європа, де дизелі були дуже популярні.

Toyota

Однак з тих пір Volkswagen зробив тривалі та дорогі спроби електрифікації. З огляду на те, що ряд важливих електромобілів для масового ринку в цьому році набирає обертів, очікується, що німецька група поверне собі корону продажів, але Toyota все ще повинна залишатися в сильній позиції.

Це буде важливо, оскільки електричний поштовх Volkswagen все ще маловідомий. Хоча це далеко не єдиний виробник, який робить великі ставки на електромобілі. Він розраховує на стрімке зростання впровадження електромобілів у найближчі роки. Хоча це здається ймовірним, ризик все ж є.