Напередодні Різдва японський концерн Toyota подав заявку на отримання патенту на автомийку для безпілотних транспортних засобів. Схоже, нова система дозволить майбутнім автономним машинам самим їхати на мийку, коли їх потрібно помити. Звучить дико, правда?

Це просте патентне зображення дуже ясно показує, як буде працювати система. Toyota описує це в анотації до патентної заявки наступним чином:

У системі оцінки автомийки еквайр отримує інформацію про поїздку транспортного засобу. Блок збереження стану зберігає певний стан автомийки. Блок оцінки визначає, чи задовольняє інформація про поїздку певні умові автомийки. Блок збереження інформації про дорогу без покриття зберігає інформацію про дорогу без покриття. Певну умову автомийки включає в себе поїздку на автомобілі по грунтовій дорозі.

Toyota Electricos 2020
Toyota Electricos 2020

З точки зору непрофесіонала, якщо автомобіль їде кудись, він знає, що він брудний, він повідомить про це автомийку, яка, в свою чергу, проінструктує машину проїхати туди і при необхідності очиститися. На наступній діаграмі докладно описана логіка «одиниці оцінки».
Car-Wash-Judgement-System
Система використовує набір параметрів і умовних операторів, щоб визначити, чи потрібно мити машину, і запустить протокол самоврядування в автомийку, якщо вважатиме за потрібне. Враховуються такі речі, як інформація про місцезнаходження, дорожні умови, погода і доступний час.

Сама ідея породжує цікаве питання, про яке не часто замислюються: якщо автомобілі стануть повністю автономними і перестануть перебувати в приватній власності, як вони стануть чистими? І в даному випадку схоже, що Toyota дала відповідь на це питання своєю системою оцінки автомийки.