Підрозділ Volkswagen Motorsport повідомив, що завершує випуск спортивних моделей Polo GTI R5 до ID.R. Настав кінець їхньому шляху.

За словами Volkswagen, концерн об’єднує сили для переходу до епохи мобільних електричних автомобілів. У зв’язку з новими пріоритетами бренд припиняє свою діяльність в автоспорті та ліквідовує Volkswagen Motorsport GmbH.

Така новина розчарує багатьох фанатів. Компанія заявила, що 169 співробітників підприємства Volkswagen Motorsport GmbH переведуть в Volkswagen AG в найближчі місяці.

Доктор Франк Велш, член правління, спробував надати цьому позитивний імпульс. За його словами, технічний досвід експертів автоспорту і ноу-хау, отримані в результаті проекту ID.R, будуть використовуватися в майбутніх високоефективних автомобілів серії ID.

Volkswagen також заявив, що виробництво Polo GTI R5 завершиться в кінці року. Проте, на моделі Polo GTI R5 і Golf GTI TCR будуть випускатися довгострокові запчастини, щоб власники могли ремонтувати свої гоночні автомобілі.

Volkswagen Golf GTI TCR
Volkswagen Golf GTI TCR

Звичайно, це невелика втіха для фанатів, які виросли, спостерігаючи, як «Фольксвагени» змагаються на трасі та за її межами. При цьому компанія залишає після себе сильну спадщину, яка включає три перемоги в ралі Дакар з Race Touareg, 4 титули чемпіона світу з ралі з Polo R WRC, два титули TCR International з Golf GTI та 3 кубка світового чемпіонату з ралі-кросу з Polo.

Досвід створення гоночних авто вплинув на успіхи електрокара ID.R, який побив безліч рекордів у різних місцях, включаючи Пайкс-Пік і Нюрбургрінг.